LGS Kursu

 

BUTİK SINIF PROGRAMLARI İLE ÖĞRENCİLERİMİZİ

 ELAZIĞ'DA LGS SINAVINA HAZIRLIYORUZ!..

 

İyi bir lise demek, üniversite kapısının yarı yarıya açılması demektir. Öğrenci için LGS sınavları çok önemlidir. Öğrencinin hedeflediği üniversite ve mesleği için önemli bir köprüdür. Bu bilinçle biz Kapsam Kariyer Kurs Merkezi  olarak bu sınava çok önem veriyoruz.

Derslerimizi; kavrama, uygulama ve analiz şeklinde 3 kademeli işlenir

Kavrama Kademesinde; Konular en başından işlenerek öğrencinin konu hakkında eksiksiz ve kusursuz bilgiyle donanması sağlanır.

Uygulama Kademesinde; Konu kavrama sürecini tamamlamış öğrencilerimize farklı soru tiplerinde ve değişik zorlukta bol miktarda soru çözerek işlenen konuya çok yönlü hakim olunması sağlanır.

Analiz Kademesinde; LGS Sınavının temel gerekliliği olan ve adayların diğer adaylardan bir adım öne çıkması konusunda belirleyici olan üst düzey muhakeme soruları çözer.

Böylece öğrenciler her konuya dair öğrenme sürecini üç kademeli olarak tamamlar.

Sınıflarımızda özel grup çalışması yapıyoruz. Haftalık 15 saatlik bir program uyguluyoruz.

Bu program  Matematik 4 saat, Fen Bilimleri 3 saat, Türkçe 2 saat, İngilizce 2 saat, Sosyal Bilgiler 2 saat ve Din Kültürü 1 saat olarak planlanmıştır.

Bu programa ilaveten etüt ve tekrar saatleriyle ders programı zenginleştirilmiştir. Yıl içerisinde ortalama 25 deneme sınavı uygulanmaktadır. Konu testleri, tarama testleri, etüt testleri, ödev testleri, tekrar testleri uygulanmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin Türkiye Geneli deneme sınavlarına katılımı sağlanmaktadır. Öğrencinin deneme sınavlarından ve tarama sınavlarından, konu testlerinden aldığı sonuçlara göre tekrar ve etüt dersleri planlanarak öğrencinin eksiksiz sınava hazırlanması sağlanmaktadır.

* Grup çalışması yapıldığı için öğrencinin %100 başarısı hedeflenmektedir. Kursumuz az sayıda öğrenciyle çalışarak her öğrencinin birebir başarısı hedeflenmektedir. Ve bu amaca ulaşmakta sürpriz olmayacaktır.

* Eğitim kurumlarında öğretmen kadrosu çok önemlidir. Deneyimli, başarılı bir öğretmen kadrosu başarının anahtarıdır. Öğretmen-Veli-Öğrenci üçgeninin iyi kurulması gerekmektedir. Biz, öğrencilerimizin kursumuza isteyerek, severek gelmesini sağlayacak samimi, güler yüzlü, ilgili, sevecen zemini sağlamaktayız.

* Nitelikli Liselere Giriş Sınavı hazırlık sürecinde rehberlik de çok önemlidir. Okulların tanıtılması, sistemin tanıtılması, sınavın tanıtılması, konu analizleri, puan hesaplaması rehberlik çalışmasının bir parçası olacaktır.

* Tercihlerin yapılması ayrı uzmanlık ve önemli taşıyan bir konudur. Tercihler birlikte yapılacak ve öğrencinin aldığı puanla en iyi okula yerleştirilmesi sağlanacaktır.